Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

haberci haberci -
14 0

İsrail’in Gazze ve Refah Kentlerine Yönelik Saldırıları Sürüyor

Filistin resmi ajansı WAFA’ya göre, İsrail savaş uçakları ve topçuları, Gazze ve Refah kentlerini saldırıların 240’ıncı gününde de aralıksız sürdürdü. Gazze kentinin Derec Mahallesi’ndeki Sahat eş-Şevva bölgesi ve el-Belde el-Kadime ile Sabra Mahallesi, İsrail saldırılarının hedefi oldu.

Saldırılarda Can Kayıpları ve Yaralılar

Evlerin hedef alındığı saldırılarda hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu. Refah kentindeki Brazil Mahallesi’ne yapılan saldırıda birçok ev tahrip olurken, insanlar yaralandı. Nusayrat Mülteci Kampı’nın kuzeyindeki Zehra ve Migraka beldeleri ile Zeytun Mahallesi de İsrail topçuları tarafından vuruldu.

İsrail’in Ölü Sayısı Açıklandı

İsrail, Hamas’ın kapsamlı saldırısına karşılık verme gerekçesiyle 7 Ekim 2023’te düzenlenen saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü ve 5 bin 132 kişinin yaralandığını açıkladı. 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yapılan saldırılarda en az 36 bin 379 Filistinli öldürüldü, 82 bin 407 kişi yaralandı.

Çatışmalar ve Esir Değişimi

İsrail ordusu, Gazze’ye yönelik saldırılarında 644 askerin öldüğünü duyurdu. 24 Kasım 2023’te başlayan “insani ara”da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Ancak binlerce Filistinli hala alıkonulmaya devam ediyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de 7 Ekim 2023’ten bu yana süren saldırılarda 520 Filistinli hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir