Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrailli Esirlerin Getirilmesi İçin Yapılan Gösteriler Devam Ediyor

İsrailli Esirlerin Getirilmesi İçin Yapılan Gösteriler Devam Ediyor

haberci haberci -
16 0

Netanyahu Hükümetine Karşı Protestolar Geniş Katılımla Sürüyor

İsrailli esirlerin getirilmesi için anlaşma imzalanması çağrısının yapıldığı, Netanyahu hükümetine karşı her hafta cumartesi günü düzenlenen protestolar, bu hafta da geniş katılımla devam etti.

Tel Aviv ve Batı Kudüs’te Gösteriler Düzenlendi

Gösteriler, başkent Tel Aviv ve Batı Kudüs başta olmak üzere pek çok farklı noktada düzenlendi. Tel Aviv’deki protestoların adresi, polisin demir bariyerlerle kapattığı Kaplan Caddesi oldu.

Esir Takası Anlaşması İçin Talepler Yükseliyor

On binlerce İsrailli, Gazze’deki esirlerin serbest bırakılması için takas anlaşmasının derhal yapılması talebinde bulundu. Göstericiler, Başbakan Netanyahu ve hükümetindeki siyasetçilere karşı tepkilerini dile getirdi.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Evinin Önünde Gösteri

Batı Kudüs’te binlerce İsrailli, esir takası anlaşması için baskı yapmak amacıyla İsrail Cumhurbaşkanı Başkanı Isaac Herzog’un evinin önünde gösteri düzenledi. Netanyahu aleyhinde sloganlar atılarak erken seçim talepleri yükseltildi.

Polis Müdahalesi ve Açıklamalar

İsrail polisi, Tel Aviv’deki gösteriye atlı birliklerle müdahale etti. Bazı göstericilerin dağılmasının ardından gruplar arasında gerilim yaşandı. İsrail Başbakanlık Ofisi, Gazze’deki savaş şartlarının değişmediğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir