Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İstanbul Sanayi Odası Başkanı’ndan Vergi Uyarısı

İstanbul Sanayi Odası Başkanı’ndan Vergi Uyarısı

haberci haberci -
23 0

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’dan Hükümete Vergi Uyarısı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, hükümete vergi konusunda uyarılarda bulundu.

“En Hassas Konu Kurumlar Vergisi”

Bahçıvan, vergi paketi, asgari ücret ve yılın son çeyreğine dair beklentileri değerlendirirken, kurumlar vergisi konusunu önemsediklerini vurgulayarak, “Sanayi için verilen vergi avantajlarının beklenmedik şekilde değiştirilmesinin güven ve öngörülebilirlik açısından ciddi zararlara yol açabileceğini” belirtti.

Asgari Ücret ve Ekonomiye Dair Değerlendirmeler

Asgari ücret konusuna da değinen Bahçıvan, firmaların sektör gerçekleri ve rekabetçi yapısı göz önünde bulundurarak ücret politikalarını belirlediğine dikkat çekti. Ekonomi yönetimine güvenlerinin devam ettiğini ancak ekonomideki risklerin büyük olduğunu ifade etti. Bahçıvan, OVP’deki büyüme hedeflerinin gerçekçi olmadığını ve ekonomide yumuşak inişin daha sağlıklı olacağını dile getirdi.

Konkordato Konusunda Öneriler

İSO Başkanı Bahçıvan, konkordato uygulamalarının istismar edildiğini belirterek, İSO’nun önerisinin konkordatonun sadece kamu alacakları ve finansal alacakları için geçerli olması yönünde olduğunu açıkladı. Konkordato sürecinin, sadece firma sahiplerine değil, diğer iş ortaklarını da koruması gerektiğini vurguladı. Bahçıvan, konkordato müessesesinin sadece belirli alanlarda uygulanması gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir