Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İstanbul’da Tatilcilerin Bıraktığı Çöpler Kentin Mesire Alanlarını Kirletiyor

İstanbul’da Tatilcilerin Bıraktığı Çöpler Kentin Mesire Alanlarını Kirletiyor

haberci haberci -
20 0

Plajlarda ve Ormanlık Alanlarda Oluşan Çöp Sorunu

İstanbul’da Kurban Bayramı tatilini geçiren bazı tatilciler, serinlemek için plajları tercih ederken, bazıları da ormanlık alanlarda vakit geçirmeyi seçti. Ancak, kentteki mesire alanlarında vakit geçiren tatilcilerin geride bıraktığı çöpler dikkat çekti.

Plajlardaki Çöp Yoğunluğu

Ciftalan-Kemerburgaz yolu üzerindeki ormanlık alanlarda pet şişe, cam şişe, poşet ve yiyecek artıkları bulunurken, tatilcilerin çöp konteynerlerine atmak yerine, elektrik direklerine ve ağaç kenarlarına bıraktıkları görüldü. Kısırkaya Plajı’nda da benzer bir manzara vardı. Tatilcilerin bıraktığı çöpler, plajın ve denizin kirlenmesine neden oldu.

Tatilcilerin Çöp Bırakma Alışkanlığı

Tatilini plajda geçiren Çerkez Ulusoy, çöplerden rahatsız olduğunu belirterek, temizlik konusunda duyarlı olunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, ormanlık alanda piknik yapan Senem Avşar da çevreyi temiz tutmanın önemine dikkat çekerek, çöplerin toplanması gerektiğini ifade etti.

Çöp Sorununa Duyarlı Vatandaşlar

Ömerli Barajı kıyısında oluşan çöp yığınları da tepkilere neden oldu. Bazı duyarlı vatandaşlar, çöpleri toplayarak konteynerlere götürdü. İlayda Kocabaş, çevre temizliği konusunda duyarlı olunması gerektiğini belirterek, çöplerin bilinçli bir şekilde atılması gerektiğini vurguladı.

İstanbul’daki mesire alanlarında ve plajlarda oluşan çöp sorunu, vatandaşların çevreye duyarlı olması ve çöplerini doğru şekilde bertaraf etmeleri gerekliliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir