Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Jean-Pierre: Gazze’deki Mahsur Kalmış ABD’li Doktorlar İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

Jean-Pierre: Gazze’deki Mahsur Kalmış ABD’li Doktorlar İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

haberci haberci -
19 0

Jean-Pierre’nin Değerlendirmesi

Jean-Pierre, günlük basın brifinginde Gazze’deki son durumu ve burada mahsur kalan ABD vatandaşı doktorlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Avrupa Hastanesi’nden ayrılamayan doktorların aileleri, yakınları ve İsrailli yetkililerle sürekli temas halinde olduklarını belirten Jean-Pierre, ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtti.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın Görüşmeleri

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan‘ın Gazze’deki ateşkes konusunda ilgili tüm muhataplarla görüşmeler yaptığını ifade eden sözcü, insani yardım miktarının yetersiz olduğunu ve bu konuda İsrail ve Mısır yetkilileriyle görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü’nün Açıklamaları

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü, İsrail’in Refah’a yönelik büyük bir saldırı başlatmaması konusundaki hassasiyetlerini vurgulayarak, sivil kayıplarının ağır olabileceğini belirtti. Ayrıca, İsrail’in güvenilir bir plan olmadan Refah’a kapsamlı bir operasyon düzenlemesini desteklemediklerini açıkladı.

1 Mayıs’ta bölgeye giden 19 doktorun Refah Sınır Kapısı’nın kapatılması nedeniyle ayrılamadığı bildirilmişti. Jean-Pierre, doktorların bir an önce bölgeden ayrılabilmeleri için gereken tüm çalışmaları yaptıklarını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir