Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kassam Tugayları İsrail’e Karşı Saldırılarına Devam Ediyor

Kassam Tugayları İsrail’e Karşı Saldırılarına Devam Ediyor

haberci haberci -
19 0

Kassam Tugayları, İsrail Ordusuna Ait Helikopteri Hedef Aldı

Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı bölgesinde, İsrail ordusuna ait bir “Apache” tipi helikopteri hedef aldıklarını açıkladı. Bu saldırı, İsrail’e karşı gerçekleştirilen son eylemlerden biri olarak kaydedildi.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’yi işgalinin ardından Kassam Tugayları, 7 Ekim 2023’te kapsamlı bir saldırı başlattı. Bu süreçte İsrail’e karşı çeşitli eylemlerde bulunan Tugaylar, Refah kentinin doğusunda 15 İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu. İsrail ise 7 Ekim’deki saldırılarda binlerce ölü ve yaralı olduğunu açıkladı.

Çatışmaların İnsani Boyutu

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 35 bin 386 Filistinlinin öldüğü, 79 bin 366 Filistinlinin yaralandığı belirtiliyor. Altyapıya yönelik saldırılar sonucu hastaneler ve eğitim kurumları da zarar görürken, binlerce insan enkaz altında kaldı. İsrail ordusunun ise 628 askerinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Özgürlük ve Esir Takası

Çatışmalara ara verilerek gerçekleştirilen “insani ara”da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir serbest bırakıldı. Ancak binlerce Filistinli hala İsrail tarafından alıkonulmaya devam ediyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te ise İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 504 Filistinli hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir