Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kobakhidze ve Erdoğan Arasında Resmi Karşılama Töreni Gerçekleşti

Kobakhidze ve Erdoğan Arasında Resmi Karşılama Töreni Gerçekleşti

haberci haberci -
16 0

Külliyenin Önünde Protokol Töreni

Kobakhidze’nin makam aracı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde karşılandı. Süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobakhidze’yi külliyenin ana giriş kapısında karşıladı.

Tören Alanında Milli Marşlar Eşliğinde Selamlaşma

Erdoğan ve Kobakhidze, tören alanında yerlerini aldıktan sonra 21 pare top atışı eşliğinde milli marşlar çalındı. Kobakhidze, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı “Merhaba asker” diyerek selamladı.

Bayraklar ve Askerlerle Donatılmış Tören

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler yer aldı. Erdoğan ve Kobakhidze, Türkiye ve Gürcistan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Heyetlerin Tanıtılması ve Ortak Basın Açıklaması

Erdoğan ve Kobakhidze, heyetlerini birbirlerine tanıttıktan sonra ortak basın açıklaması yapacaklar. Törene Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dış Politika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Valisi Vasip Şahin de katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir