Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kreuzberg’de Filistin’e Destek Eylemi ve İsrail Protestosu

Kreuzberg’de Filistin’e Destek Eylemi ve İsrail Protestosu

haberci haberci -
21 0

Südstern Metro İstasyonu Yakınında Yüzlerce Kişi Bir Araya Geldi

Kreuzberg ilçesinde, Südstern metro istasyonu yakınında yüzlerce kişi, Filistin’e destek ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir araya geldi.

Göstericilerin Taşıdığı Sloganlar ve Dövizler

Daha sonra yürüyüşe geçen göstericiler, Filistin bayrakları ile “Gazze’de soykırımı durdurun”, “Gazze’deki soykırım hepimizi etkiliyor”, “Gazze’de son aylarda, tüm dünyada 4 yılda hayatını kaybeden çocuklardan daha fazla çocuk öldürüldü” ve “İsrail’e yaptırım” yazılı dövizler taşıdı.

Polisin Müdahalesi ve Gözaltılar

Gösteride “Filistin’e özgürlük”, “Terörist İsrail”, “Almanya finanse ediyor İsrail bombalıyor” ve “İşgale hayır” sloganları atıldı. Gneisenaustrasse metro istasyonuna gelindiğinde, bir eylemci baygınlık geçirdi ve polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Gerilimi Önlemek İçin Alınan Önlemler

Yürüyüş güzergahında İsrail bayrakları açarak provokasyon yapmaya çalışan bir grupla karşılaşıldı. Polis, Filistin’e destek eylemine katılanlar ile provokasyon yapanlar arasına polis araçlarını koyarak gerilimin artmasını önledi. Ancak polis ile göstericiler arasında zaman zaman arbede yaşandı.

Son Buluş: Oranien Meydanı

Filistin’e destek eylemi, Oranien Meydanı’nda son buldu. Polisin müdahalesi sonrası yürüyüş devam etmesine izin verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir