Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınav Yerleri ve Detayları Açıklandı

LGS Sınav Yerleri ve Detayları Açıklandı

haberci haberci -
13 0

LGS Sınav Giriş Belgeleri 24 Mayıs’ta Yayınlanacak

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için geri sayım sürerken öğrenciler, sınav giriş belgesi ile sınav yerlerini öğrenmeyi bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, LGS sınav giriş belgeleri 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren erişime açılacak.

LGS Sınavı 2 Haziran Pazar Günü Yapılacak

LGS sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi ile katılacaklar.

LGS Sınavı İki Oturumda Gerçekleşecek

Sınavda birinci oturumda Türkçe, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve öğrencilere 75 dakika süre verilecek. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilere 80 dakika süre verilecek.

Doğru ve Yanlış Cevaplar Değerlendirilecek

Sınavda her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Yanlış cevaplar, doğru cevap sayısından üçte bir çıkarılarak öğrencilerin ham puanları hesaplanacak. Sınav sonuçları, öğrencilerin kazanımlarını ölçmeye yönelik nitelikte olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir