Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sonuçları Açıklandı, Uzmanlar Değerlendirdi

LGS Sonuçları Açıklandı, Uzmanlar Değerlendirdi

haberci haberci -
16 0

LGS Sonuçları Açıklandı

LGS sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te açıklandı. Sonuçlar www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edildi. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmedi.

Uzmanların Değerlendirmesi

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen LGS sınavına milyonlarca öğrenci katıldı. Sınavın ardından uzmanlar, soru tarzları ve zorluk dereceleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Haktürk

1 milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı 2024 LGS’nin, öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma becerilerini ölçecek nitelikte olduğunu belirtti.

Hilal Çaça

2024 LGS’de Türkçe sorularının MEB’in açıkladığı kazanımlar çerçevesinde olduğu ve görsel-grafik sorularının ön plana çıktığı ifade edildi.

Kenan Akgün

Matematik testinin MEB müfredatına uygun hazırlandığı, muhakeme gücüne dayalı sorular içerdiği ve geçen yıllara göre daha zor olduğu belirtildi.

Neşe Murat

Sınavda, zor ve ayırt edici soruların sayısının arttığı, DNA ve Genetik Kod, Madde ve Endüstri ünitelerinden fazla soru sorulduğu vurgulandı.

Ufuk Masat

Soruların milli eğitim müfredatına uygun olduğu ve orta zorluk seviyesinde hazırlandığı ifade edildi.

Rukiye Özeloğlu

İngilizce sınav sorularının dengeli dağılıma sahip olduğu ve öğrenciyi düşünmeye teşvik ettiği belirtildi.

Şeyma Doğan

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının MEB kazanımlarına uygun olduğu ve sınavın genel olarak orta zorluk seviyesinde olduğu değerlendirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir