Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sonuçlarına Geri Sayım Başladı!

LGS Sonuçlarına Geri Sayım Başladı!

haberci haberci -
27 0

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS sınav sonuçları 28 Haziran 2024’te açıklanacak. Sonuçlar www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

LGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı MEB tarafından belirtilmese de geçtiğimiz senelerde 13.30’da açıklandı. 2024 yılında da öğlen saatleri (12.00 – 13.30) arasında açıklanması bekleniyor.

Uzmanlar Değerlendirdi

Fatih Haktürk: “1 milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı 2024 LGS’yi geride bıraktık. Türkçe ve Fen Bilimleri testlerinde soru metinlerinin daha uzun olduğu gözlemlenmektedir.”

Hilal Çaça: “Sınavda Türkçe sorularının MEB’in açıkladığı kazanımlar çerçevesinde olduğu görülmüştür. Görsel-grafik soruları ön plana çıktığı ve zorluk oluşturduğu görülmüştür.”

Kenan Akgün: “Matematik testi muhakeme gücüne dayalı, okuduğunu anlama ve uygulamaya yönelik sorulmuştur.”

Neşe Murat: “Sınav genelinde zor ve ayırt edici soruların sayısı geçmiş yıllara göre daha fazladır. Geçmiş yıllara göre daha uzun metinlerden oluştuğu görülmüştür.”

Rukiye Özeloğlu: “Sınavda tüm ünitelerden soru sorulmuştur. Okuduğunu anlama ve yorumlama üzerine olduğu gibi bilgi ölçen sorular da yer almıştır.”

Şeyma Doğan: “Sınavda kitap okumanın, paragraf yorumu yapabilmenin ve analiz etme yeteneğinin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Sınav sorularının zorluk derecesi orta seviyededir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir