Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Londralılar İsrail’in Saldırılarına Tepki Gösterdi

Londralılar İsrail’in Saldırılarına Tepki Gösterdi

haberci haberci -
18 0

Londra’da İsrail Protestosu

Londra’da Refah’taki çadırlara yönelik saldırılara karşı tepki göstermek amacıyla binlerce kişi Başbakanlık Ofisi’nin bulunduğu Downing Sokağı’nda eylem düzenledi. Eylemciler, Batı medyasının saldırılara yeterince yer vermemesine de sert tepki gösterdi.

Fares Amar’dan Sert İfadeler

Britanya Filistin Forumu (PFB) yöneticisi Fares Amar, eylemde yaptığı konuşmada Batı dünyasını eleştirdi. Amar, “Siyonistlerin başı kesilmiş 40 bebek yalanına Batı dünyası inandı. Kontrolden çıkmış bir yangın gibi yayıldı.” dedi ve adalet çağrısında bulundu.

Emily Stevenson’dan İfade

İşgal Karşıtı İngiliz Yahudileri Platformu üyesi Emily Stevenson, İsrail’e silah satışının durdurulması için çaba gösterdiklerini ancak sonuç alamadıklarını belirtti. Stevenson, yaşadığı sıkıntıları anlatarak tepkisini dile getirdi.

Eylemcilerin İsrail Eleştirisi

Eyleme katılan Hannah Woodhouse ve Tyne, İsrail’in saldırılarını sert bir dille eleştirdi. Woodhouse, Batı medyasının gerçeği yansıtmadığını ifade ederken, Tyne, İsrail’in işgalci bir devlet olduğunu vurgulayarak tepkisini dile getirdi.

Polisle Arbede

Eylemin ardından oturma eylemi başlatan bir grup gösterici polisle arbede yaşadı. Londra Metropolitan Polisi, gözaltı işlemi yapacağını duyurdu ve protestocuları uzaklaştırmaya çalıştı. Göstericiler, parlamento önünde eylemlerine devam etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir