Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlere Yeni Mesleki Çalışma Programı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlere Yeni Mesleki Çalışma Programı

haberci haberci -
21 0

Öğretmenler, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ni İnceleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılki mesleki çalışma programını Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin incelenmesine ayırdı. Öğretmenler, haziran dönemi mesleki çalışmalara isterlerse görev yaptıkları illerde, isterlerse tercih ettikleri herhangi bir ilde katılabilecekler.

Bakan Tekin’den Öğretmenlere Kolaylık Temennisi

Milli Eğitim Bakanı Tekin, öğretmenlere seminer çalışmalarında kolaylık dileyerek, “Değerli meslektaşlarım, geçtiğimiz eğitim öğretim yılını değerlendirme ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık aşaması olan mesleki çalışmalarımıza bugün başlıyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza seminer çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bakan Tekin ayrıca, bu seminer döneminde yeni müfredatı tanıtmak ve yeni eğitim yaklaşımını meslektaşlara aktarmak gibi hedefleri olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimizin yeni öğretim programlarının felsefi altyapısına hakim olması maarif anlayışımız için çok değerlidir.” ifadelerini kullandı.

Seminer döneminin verimli ve başarılı geçmesi temennisinde bulunan Bakan Tekin, öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Bu süreçte öğretmenlerin yeni müfredat ve eğitim yaklaşımı hakkında bilgilendirilmesi, maarif anlayışının daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir