Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mısır’ın İsrail ve ABD ile Yaptığı Toplantıda Refah Sınır Kapısı Gündemde

Mısır’ın İsrail ve ABD ile Yaptığı Toplantıda Refah Sınır Kapısı Gündemde

haberci haberci -
10 0

Kahire’de Mısır’ın Ev Sahipliğinde Toplantı Yapıldı

Kahire televizyonunun üst düzey kaynaklardan aktardığı bilgilere göre, başkent Kahire’de Mısır’ın ev sahipliğinde ABD ve İsrail heyetleriyle toplantı yapıldı. Mısırlı yetkililer, İsrail’in Gazze sınırındaki Refah’ı işgaliyle kapanan sınır kapısının açılması konusunda, denizli haber İsrail’in sınırdan çekilmesi şartında ısrar etti.

Mısır’ın İsrail’e Tavrı Net

İsrail’in Gazze sınırından çekilmesi konusunda Mısır’ın tavrının kesin olduğu vurgulanan haberde, insani yardım malzemelerinin bölgeye girememesi konusunda ” İsrail’in sorumlu olduğu ” vurgulandı. Refah Sınır ege haber Kapısı yoluyla gıda, tıbbi yardım ve yakıt yardımları için 350 kamyonun Gazze’ye giriş yapmak üzere beklediği de aktarıldı.

Geçmişe Dönüş: Refah Sınır Kapısı ve İsrail’in Gazze’ye Saldırısı

İsrail ordusu, 6 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilere sığındığı Refah’ın doğusundaki hava durumu bazı mahallelerin boşaltılması uyarısında bulunmuştu. 7 Mayıs’ta ise İsrail ordusu, Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır ile olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu. Gazze Şeridi’nin dış dünyaya açılan tek sınır kapısı Refah, bölgede İsrail işgalinin başladığı 7 Mayıs’tan bu yana kapalı durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir