Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. MSF Gazze’de İlaç Kriziyle Başa Çıkmaya Çalışıyor

MSF Gazze’de İlaç Kriziyle Başa Çıkmaya Çalışıyor

haberci haberci -
20 0

MSF’den Açıklama: Günlük 55 Vaka Tedavi Ediyoruz

MSF’nin X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Gazze savaşının başladığı tarihten bu yana tedavi ettikleri vakaların çoğunun yanık ve travmalar olduğu belirtildi. Ortalama günlük 55 vaka ile uğraşan ekipler, zorlu koşullarda çalışmaya devam ediyor.

Çocukların Beslenmesi İçin Az Miktar Konserve ve Mercimek Kullanılıyor

Açıklamada, Gazze’deki bir MSF çalışanının ifadesine de yer verildi. Çalışanlar, çocukları beslemek için az miktarda konserve ve mercimek bulabildiklerini aktardılar. Böylesine kısıtlı imkanlarla çalışan ekipler, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba harcıyor.

İlaç Krizi: Şeker ve Tansiyon İlacı Temin Edilemiyor

Gazze’deki ilaç krizine de değinen MSF çalışanı, şeker ve tansiyon ilacı temin edemediklerini belirtti. Bunun yerine buldukları otları kullanmaya çalıştıklarını dile getiren çalışanlar, sağlık hizmetlerindeki eksiklikleri gidermek için mücadele veriyor.

800 Filistinlinin Hayatını Kaybettiği Saldırılar

Sınır Tanımayan Doktorlar 13 Haziran’da yaptığı açıklamada, İsrail’in haziran ayının başından bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 800’den fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 400 kişinin yaralandığını belirtmişti. Bu acı verici saldırılar karşısında MSF, Gazze’deki halka destek olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir