Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Netanyahu, Aşırı Sağcı Bakanlara Yanıt Verdi: “Kimsenin Bana Ne Yapacağımı Söylemesine Gerek Yok”

Netanyahu, Aşırı Sağcı Bakanlara Yanıt Verdi: “Kimsenin Bana Ne Yapacağımı Söylemesine Gerek Yok”

haberci haberci -
24 0

Netanyahu, Kabine Toplantısında Açıklamalarda Bulundu

The Times of Israel gazetesinin haberine göre, Başbakan Netanyahu, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ve Maliye Bakanı Bezalel Smotrich’in Refah bölgesinin karadan işgalinin gerçekleşmesi için yönelttiği tehditlere kabine toplantısında cevap verdi.

Netanyahu: “Bazı Şeyler Oluyor ve Olacak”

Netanyahu, kabine üyelerine seslenerek, “Kimsenin bana ne yapacağımı veya nasıl yapacağımı söylemesine gerek yok.” diyerek, “Bazı şeyler oluyor ve olacak. Bu masadan birlik bekliyorum.” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Savunma Bakanı: “Operasyon Çok Yakında Gerçekleşecek”

Kabine toplantısı esnasında Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ndeki Refah’ın karadan işgaline yönelik hazırlıklarla ilgilendiğini belirterek, “Operasyon, yakında, hatta çok yakında gerçekleşecek.” dedi.

Ulusal Misyonlar Bakanı’ndan Açıklama

İsrail’de işgal altındaki topraklardaki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinden sorumlu Ulusal Misyonlar Bakanı Orit Strock, Gallant’ın Hamas’la müzakerelerin yalnızca ateş altında yürütüleceğine ilişkin açıklamalarını hatırlatarak, “Ancak, şu anda bu gerçekleşmiyor.” şeklinde konuştu.

Aşırı Sağcı Liderlerin Açıklamaları

İsrail’de koalisyon hükümetinin ortaklarından Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir ile Maliye Bakanı Smotrich başta olmak üzere birçok aşırı sağcı lider, Hamas’ın elinde tuttuğu İsrailli esirleri geri almak ve buna bağlı bir ateşkese imza atmak yerine savaşın devamı ve Refah kentine saldırının bir an önce başlatılması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir