Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Netanyahu Gazze’deki “Taktiksel ateşkes” haberlerini reddetti

Netanyahu Gazze’deki “Taktiksel ateşkes” haberlerini reddetti

haberci haberci -
21 0

Netanyahu açıklamalarını medyadan duyduğunu belirtti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’ta “taktiksel ateşkes” haberlerini reddettiğini açıkladı. Netanyahu, İsrail’in Kanal 12 televizyonuna yaptığı açıklamada medyadan duyduğunu savunarak bu konuda bilgilendirilmediğini söyledi.

Netanyahu, siyasi liderlikle koordinasyon olmadığını belirtti

Başbakan Netanyahu, hükümetin haftalık olağan toplantısında yaptığı konuşmada, ordu sözcüsü tarafından yapılan açıklamanın siyasi liderlikle koordinasyon olmadan yapıldığını belirtti. Netanyahu, bu durumun kendisi için kabul edilemez olduğunu vurguladı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Kabineden ayrılanlara tepki gösterdi

Ayrıca Netanyahu, Ulusal Birlik Partisi lideri Benny Gantz ile eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un Savaş Kabinesi’nden istifasını eleştirdi. Netanyahu, istifaların hedeflerin değiştirilmesi ve Hamas’ın güçlenmesi anlamına geldiğini savundu.

Ordu Sözcüsü’nün açıklamalarını yalanladı

Netanyahu, insani yardım amaçlı kısa ateşkeslerin olduğunu ancak Ordu Sözcüsü’nün açıkladığı gibi olmadığını belirtti. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee’nin yaptığı açıklamaya atıfta bulunarak Gazze’deki çatışmaların devam ettiğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir