Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. NNPCL Grup İcra Direktörü: Niger Delta’da 400’ün Üzerinde Petrol Hırsızlığı Olayı

NNPCL Grup İcra Direktörü: Niger Delta’da 400’ün Üzerinde Petrol Hırsızlığı Olayı

haberci haberci -
21 0

Mele Kyari: Niger Delta’da Artan Petrol Hırsızlığı

NNPCL Grup İcra Direktörü Mele Kyari, ülkenin petrol bölgesi Niger Delta’da son bir haftada hükümet ve özel güvenlik kurumları tarafından **yaklaşık 400 petrol hırsızlığı ve vandalizm olayının** rapor edildiğini açıkladı.

Operasyonlarda 165 Kaçak Petrol Rafinerisi ve 39 Yasa Dışı Boru Hattı Yok Edildi

Kyari, NNPCL ve Nijerya ordusunun Niger Delta’da **operasyonlar düzenlediğini** belirtirken, bu operasyonlarda **165 kaçak petrol rafinerisinin imha edildiğini** ve **39 yasa dışı boru hattının yok edildiğini** aktardı.

Nijerya’da 3 Milyar Doların Üzerinde Zarar Oluştu

Nijeryalı senatör Ned Nwoko, ülkede **artan petrol hırsızlığı ve boru hatlarına saldırılar nedeniyle** geçen yıl **3 milyar dolardan fazla zarar oluştuğunu** açıklamıştı.

Nijerya’nın Petrol Rezervleri

Nijerya’nın **tespit edilmiş petrol rezervleri yaklaşık 37 milyar varil** olarak açıklanırken, dünyadaki rezervlerin **yüzde 3,1’ini oluşturduğu** belirtiliyor. Ülke, ham petrol üretiminde **dünyanın ilk 15 ülkesi arasında** yer alırken, en fazla petrol rezervine sahip **8. ülke konumunda olup**, petrol ihracatında **6. sırada** bulunuyor.

Delta Bölgesinde Yaşanan Sorunlar

Petrol yataklarının bulunduğu Delta bölgesinde **silahlı gruplar petrol alanlarında sabotajlar gerçekleştirerek**, bölgede **çatışmalar ve adam kaçırma gibi olaylar yaşanıyor**.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir