Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Öğrenciler Karne Notlarını E-Okul Üzerinden Kontrol Ediyor

Öğrenciler Karne Notlarını E-Okul Üzerinden Kontrol Ediyor

haberci haberci -
16 0

Yoğun Dönemde E-Okul VBS’ye Erişimde Aksaklıklar Yaşanabiliyor

Okulların yoğun bir döneminin ardından öğrenciler, emeklerinin karşılığı olan notları merakla bekliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla ebeveynler de çocuklarının notlarını öğrenebiliyor. Ancak 2. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda, sisteme yoğun talep nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor.

E-Okul VBS Ne Zaman Kapanıyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Öğrenciler, notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumlar yapıyor. Ancak karne döneminde sistem öğrencilerin erişimine açık olmaya devam ediyor. Not girişlerinin kapanış tarihi genellikle öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre değişiyor, ancak genellikle karnelerin veriliş tarihi olan 16 Haziran’dan birkaç gün önce sona eriyor.

E-Okul VBS’ye Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için öncelikle ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından açılan sayfadaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek sisteme erişebilirsiniz. Öğrencinin kimlik bilgileri ve eğitim bilgileri gibi detaylar istenir. Son olarak öğrencinin fotoğrafını seçerek sisteme giriş yapabilir ve not bilgilerini, sınav tarihlerini, devamsızlık durumunu ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

E-Okul İle Hangi Sorgulamalar Yapılabilir?

E-Okul üzerinden birçok sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bunlar arasında devamsızlık sorgulama, yazılı ve sözlü sonuçları kontrol etme, karne notlarını görüntüleme, haftalık ders programlarına erişme gibi işlemler bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir