Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Öğretmenlere Yönelik Şiddete Yeni Tedbirler Geliyor

Öğretmenlere Yönelik Şiddete Yeni Tedbirler Geliyor

haberci haberci -
25 0

Erdoğan: Öğretmenlerimizi Her Türlü Olumsuzluktan Koruyacağız

İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisede okul müdürü İbrahim Okutgan’ın 17 yaşındaki bir öğrenci tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddete karşı alınacak yeni tedbirler gündeme geldi. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Önemli Açıklamalar

  • Öğretmenlerin Korunması: Erdoğan, öğretmenlerin ülkenin kalkınma mücadelesinde hayati önem taşıdığını vurgulayarak, onları her türlü olumsuzluktan korumanın asli görevleri olduğunu belirtti.
  • Yeni Düzenlemeler: Öğretmenlere yönelik şiddet olaylarında cezaların yarı oranında artırılacağını ve bu fiilleri işleyenlerin cezalarının ertelenmeyeceğini açıkladı.
  • Kamu Görevlisi Statüsü: Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının kamu görevlisi sayılacağını duyurdu.

Erdoğan, öğretmenlere karşı işlenen şiddet olaylarına sessiz kalmayacaklarını belirterek, ülkenin her bölgesinde fedakarca görev yapan öğretmenlere desteklerinin devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, İstanbul’da gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmen için başsağlığı dileğinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir