Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. OpenAI’den Açıklama: GPT-4o Daha Doğal İnsan-Bilgisayar Etkileşimine Yönelik Bir Adım

OpenAI’den Açıklama: GPT-4o Daha Doğal İnsan-Bilgisayar Etkileşimine Yönelik Bir Adım

haberci haberci -
16 0

OpenAI, GPT-4o’nun İnsan-Bilgisayar Etkileşiminde Yeni Bir Dönemi Başlattı

OpenAI tarafından yapılan açıklamada, GPT-4o’nun daha doğal insan-bilgisayar etkileşimine doğru atılmış önemli bir adım olduğu vurgulandı. Modelin her türlü metin, ses ve görüntü kombinasyonundan çıktı üretebildiği aktarıldı.

GPT-4o Ses Girişlerine İnsan Tepki Süresine Benzer Yanıtlar Veriyor

Açıklamada, GPT-4o’nun ses girişlerine verdiği yanıt süresinin, bir insanın konuşmaya verdiği tepki süresine benzer olduğuna dikkat çekildi. Modelin özellikle görüntü ve ses anlama konusunda mevcut modellere göre daha başarılı olduğu belirtildi.

Yeni Model Uçtan Uca Tek Bir Sinir Ağıyla Eğitildi

GPT-4o ile metin, görüntü ve ses genelinde uçtan uca tek bir yeni modelin eğitildiği bilgisi verilerek, tüm girdi ve çıktıların aynı sinir ağı tarafından işlendiği vurgulandı. Bu yeni modelin sektörde bir ilk olduğu belirtildi.

Yeni ChatGPT Masaüstü Uygulaması Kullanıma Sunuldu

OpenAI, hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar için bilgisayarda yapılan işlemlere entegre olacak şekilde tasarlanmış, Mac işletim sistemi için yeni bir ChatGPT masaüstü uygulamasının da kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yeni model birkaç hafta içinde ChatGPT’de sunulacak.

Ücretsiz ve Ücretli Kullanıcılar İçin Ayrı Avantajlar

Tanıtım etkinliğinde, GPT-4o’nun önceki modellere göre daha uygun maliyetli olması nedeniyle ücretsiz olarak sunulacağı, ücretli kullanıcıların ise daha fazla kapasiteye sahip olacakları aktarıldı. Bu sayede herkesin yeni modelden faydalanabileceği vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir