Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Rusya Başbakan Yardımcısı, KazanForum 2024’te Büyüme Rakamlarını Paylaştı

Rusya Başbakan Yardımcısı, KazanForum 2024’te Büyüme Rakamlarını Paylaştı

haberci haberci -
18 0

Rusya-İslam Dünyası: KazanForum 2024’ten Yansımalar

Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, Anadolu Ajansı’nın global iletişim ortağı olduğu Rusya-İslam Dünyası: KazanForum 2024‘te düzenlenen basın toplantısında, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üye ülkeleriyle ticaret hacminde yaşanan büyümeye vurgu yaptı.

Yüzde 30’luk Artış

Husnullin, geçen yılın verilerine göre, Rusya’nın İİT üye ülkeleriyle ticaret hacminin önceki yıla göre yüzde 30 arttığını belirtti. Aynı dönemde ülkeler arasındaki turist trafiği ve Rus ürünlerinin ihracat ve ithalat hacminin de artış gösterdiğini dile getirdi.

İletişimin Gelişimi

Rusya Başbakan Yardımcısı, forumda ülkeler arasındaki iletişimin geliştiğine dikkat çekerek, etkinlik kapsamında düzenlenen sergi, şefler turnuvası ve zengin kültürel program hakkında bilgi verdi.

Ulusal ve Uluslararası Katılım

Husnullin, Basra Körfezi ve Arap dünyası ülkelerinin tamamının bu yılki foruma katıldığını belirtirken, etkinlikte Uluslararası Kuzey-Güney Ulaşım Koridoru detaylarının da ele alındığını aktardı.

120 Anlaşma İmzalandı

KazanForum organizasyon ekibinin yaptığı açıklamaya göre, bu yıl 15’incisi düzenlenen foruma 20 binden fazla katılımcı ve 80’den fazla ülke temsilcisi iştirak etti. Kültürel etkinliklerin 19 Mayıs’a kadar devam edeceği forumda şimdiye kadar 120 anlaşma imzalandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir