Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şanlıurfa’da Kuduz Vakalarıyla Mücadele Devam Ediyor

Şanlıurfa’da Kuduz Vakalarıyla Mücadele Devam Ediyor

haberci haberci -
16 0

Batıkent Mahallesi’nde Kuduz Testi Pozitif Çıkan Köpek Karantinaya Alındı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Batıkent Mahallesi’nde sahipsiz köpeğin ısırdığı kişinin ihbarı üzerine yapılan kontroller sonucunda köpeğin kuduz testinin pozitif çıktığı belirtildi. Bu nedenle mahalle karantina bölgesi ilan edildi.

Hayvan Rehabilitasyon Merkezlerinde Sokak Hayvanlarına Uygulanan Önlemler

Açıklamada, karantina bölgesinde veteriner eşliğinde toplanan sokak hayvanlarının rehabilitasyon merkezlerine getirilerek özel alanlara alındığı ve kısırlaştırma ve rehabilite süreçlerinin başlatılacağı belirtildi. Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, bu süreçleri titizlikle yürütecektir. Belediye, sahipsiz hayvanların sağlığı için her türlü çalışmaya hazır olduğunu vurguladı.

Diğer Mahallelerdeki Durum

Öte yandan, 30 Mayıs’ta kırsal Payamlı Mahallesi’nde bir kişiye saldıran sahipsiz köpeğin kuduz teşhisi konulduğu bildirildi. Bu mahallede de karantina uygulaması başlatıldı ve girişlere uyarı levhaları asıldı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, sahipsiz hayvanların toplanması, tedavi edilmesi ve rehabilite edilmesi için gerekli çalışmaların titizlikle yürütüldüğü belirtildi. Vali Hasan Şıldak, şehirde kuduz vakalarının büyük risk oluşturduğunu vurgulayarak, tüm ilgili kurumlara sokak hayvanlarının aşılanması konusunda seferberlik çağrısında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir