Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. S&P Global Ratings’ten ABD İçin Faiz Oranı Tahminlerinde Revizyon

S&P Global Ratings’ten ABD İçin Faiz Oranı Tahminlerinde Revizyon

haberci haberci -
15 0

Sonbahar Öncesinde Fed’den Faiz İndirimi Beklenmiyor

S&P Global Ratings’ten yapılan açıklamaya göre, ABD için faiz oranı tahminlerinde revizyona gidildi. Açıklamada, Fed’in para politikasını gevşetmesi için gereken koşulların sonbahardan önce oluşmayacağı belirtilerek, faiz indirimi döngüsünün aralık ayında başlayabileceği öngörüldü.

Açıklamada Dikkat Çeken Noktalar

S&P Global Ratings’in açıklamasında, son haftalarda açıklanan verilerin ABD ekonomisinin ilk çeyrekte güçlü bir ivmeye sahip olduğunu ortaya koyduğu vurgulandı. Aynı zamanda, geçen yılki dezenflasyon ivmesinin kaybolduğuna dikkat çekildi.

Faiz İndirimine Gitmeyeceğine İnanıyoruz

Açıklamada, “Artık Fed’in, aylık çekirdek enflasyonun yavaşladığını gösteren art arda birkaç veri görmedikçe faiz indirimine gitmeyeceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulunuldu. Bu yıl faiz indirimine gidilmemesi riskinin arttığına işaret edilirken, son enflasyon verilerindeki yukarı yönlü sürprizlere rağmen geçen yılki dezenflasyon eğiliminin devam ettiği belirtildi.

Fed’in Faiz Artırımına Başlama İhtimali Düşük

S&P Global Ratings’in açıklamasında, “Ayrıca Fed’in yeniden faiz artırımına başlama ihtiyacı hissedeceğini de düşünmüyoruz” sözleri kullanıldı. Fed’in faiz politikasındaki bu eğilim, ABD ekonomisi ve küresel finans piyasaları açısından önemli bir gelişme olarak takip ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir