Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. TİKA’nın Pakistan’daki Arama Kurtarma Eğitimi

TİKA’nın Pakistan’daki Arama Kurtarma Eğitimi

haberci haberci -
13 0

Tharparkar Bölgesindeki Eğitim Programı Sona Erdi

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tharparkar bölgesindeki Karoonjhar dağlarında gerçekleştirilen bir haç haftalık arama kurtarma eğitim programı sona erdi.

Karaçi’de Kapanış ve Sertifika Töreni Düzenlendi

Karoonjhar dağlarında yapılan eğitimin ardından Karaçi’de Sindh İzciler Birliği Merkezi’nde kapanış ve sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Katılımcılar Arasında Önemli İsimler Vardı

Kapanış törenine, Sindh İzciler Birliği ve Alkhidmat Vakfı arama kurtarma gönüllülerinin yanı sıra Türkiye’nin Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu, TİKA Karaçi Koordinatörü Halil İbrahim Başaran, İHH afet yönetimi arama kurtarma uzmanı Ahmet Türkmenoğlu ve STK temsilcileri katıldı.

TİKA’nın Dünya Çapındaki Etkinliği

Başkonsolos Sangu, TİKA’nın dünya çapında 63 ofisi ile Türkiye’nin farklı sektörlerdeki uzmanlığını paylaştığını belirterek, Pakistan’daki eğitimlerin Türkiye’nin Pakistan’a olan yakınlığının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Arama Kurtarma Eğitimlerinden Memnuniyet

TİKA Karaçi Koordinatörü Başaran, dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen arama kurtarma eğitimlerini Sindh İzcileri ile başarıyla uygulamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Türkmenoğlu ise yüksek hava sıcaklıklarına rağmen öğrencilerin olağanüstü performans sergilediğini ifade ederek, eğitime katılan arama kurtarma gönüllülerinin hayat kurtarmaya yönelik çabalarını takdir etti.

Sertifika Dağıtımı ile Program Sona Erdi

Kapanış töreninde eğitime katılan 25 arama kurtarma gönüllüsüne sertifikaları dağıtılarak program sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir