Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Trabzon’da Öğrenci Servisi Tartışması Kavgayla Sonuçlandı

Trabzon’da Öğrenci Servisi Tartışması Kavgayla Sonuçlandı

haberci haberci -
20 0

KTÜ Öğrencileri ve Minibüs Şoförleri Arasında Yaşanan Olay

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çarşı Mahallesi’nde bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, fakültelerine ulaşım için özel bir öğrenci servisi kiraladı. Ancak, kiralanan servise tepki gösteren bazı minibüs sürücüleri ile öğrenciler arasında yaşanan gerginlikler nedeniyle olaylar çıktı.

Tutuklamalar ve Adli Süreç

Minibüs sürücülerinin servisin önünü keserek durdurması sonucunda yaşanan tartışma polise intikal etti. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma sonucunda, 4 dolmuş şoföründen 2’si “Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla kara ulaşım aracının hareket etmesini engelleme” suçundan tutuklandı. Diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MOBESE Görüntüleri ve Olayın Detayları

Üniversite öğrencileri ile minibüs şoförleri arasındaki kavgaya ait MOBESE kameralarına yansıyan görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, kiralanan servisin durdurulması, sürücünün araçtan inmesi, öğrencilerin dolmuş durağına girmesi ve ardından yaşanan yumruklu kavga ile karayoluna taşan olaylar net bir şekilde görülebiliyor. Hat üzerinde çalışan sürücüler ile öğrenciler arasındaki gerilimin detayları, cep telefonu kameralarıyla da kayda alındı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir