Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Trump, Virginia’da Seçim Kampanyası Konuşması Yaptı

Trump, Virginia’da Seçim Kampanyası Konuşması Yaptı

haberci haberci -
15 0

Trump, Biden’ı Hedef Aldı

Eski ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump, Virginia’da düzenlediği seçim kampanyasında sert açıklamalarda bulundu. Trump, 27 Haziran’da gerçekleşen canlı yayın tartışmasında “ülkeyi yok etmeye çalışan adama” karşı büyük başarı elde ettiğini savunarak, ABD Başkanı Joe Biden’ı hedef aldı.

Trump: “Biden Yetersiz”

Trump, Biden’ın “ne yaptığını bilmediğini” iddia ederek, dünyada hiç kimsenin saygı duymadığını öne sürdü. Ayrıca, Biden’ın yaşının değil, yetersizliğinin sorun teşkil ettiğini belirtti. Seçimin “güçlü ile zayıf, yeterli ile yetersiz ve barış ile savaş” arasında olduğunu vurgulayan Trump, dünyanın hiç olmadığı kadar III. Dünya Savaşı’na yaklaştığını iddia etti.

Trump ve Biden Arasındaki Düello

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Biden ile Trump arasındaki düello, canlı yayın tartışmasıyla başlamıştı. Program boyunca Trump, rakibine karşı net üstünlük sağlayamasa da Biden’ın yaş konusundaki endişeleri gideremediğini belirtti. Program sonrası Biden, yoğun eleştiriye maruz kalmış ve adaylıktan çekilme tartışmaları başlamıştı.

Trump ve Chip Roy’un Açıklamaları

Temsilciler Meclisi Üyesi Cumhuriyetçi Chip Roy, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in “Anayasa’nın 25. Ek Maddesi’ni” kullanarak Başkan Biden’ı görevden alma çağrısı yapması için tasarı hazırlığında olduğunu duyurdu. Bu açıklama, Biden’ın geleceğiyle ilgili tartışmaları daha da alevlendirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir