Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye’nin ATM Merkezi “TAM” Ekonomiye Büyük Katkı Sağlayacak

Türkiye’nin ATM Merkezi “TAM” Ekonomiye Büyük Katkı Sağlayacak

haberci haberci -
22 0

7 kamu bankasının işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ATM Merkezi “TAM”, ekonomiye yaklaşık 500 milyon dolarlık katkı sağlamayı hedefliyor. İşte detaylar:

ATM’lerde Hizmet Kalitesi Artacak

“TAM” platformu, üye bankaların müşterilerine daha hızlı ve avantajlı hizmet sunabilmek adına bankacılık işlemlerini tek noktadan ve kolayca yapabilmelerini sağlayacak. Para çekme, para yatırma, bakiye sorgulamanın yanı sıra diğer bankacılık işlemleri de TAM ATM’lerinde gerçekleştirilebilecek.

ATM Sayısı ve Hizmet Noktaları Artacak

81 ilde 5 bin 600 adet ATM ile müşterilere hizmet sunan platform, yakın gelecekte üye bankaların tüm ATM’lerini sisteme dahil ederek 19 bin adede ulaşmayı hedefliyor. Bu sayede sektörün hizmet kalitesinin artması ve finansal erişilebilirliğin genişlemesi planlanıyor.

Tasarruf ve Verimlilik Sağlanacak

TAM projesi ile üye bankaların müşterileri masrafsız ve komisyonsuz hizmet alabilecek. Merkezi yönetim sayesinde operasyonel maliyetler azalırken, nakit yönetimi ve güvenlik konularında avantajlar sağlanacak. Ayrıca, ekonomiye yaklaşık 500 milyon dolarlık katkı sağlanması bekleniyor.

Bankacılık Sektöründe İnovasyon

TAM projesi, sahip olduğu inovatif teknoloji ve altyapı ile özel bankaların da sistemlerini entegre etme imkanı sunuyor. Bu proje ile bankaların işlem setini genişletmeleri ve müşterilerine daha fazla hizmet sunmaları amaçlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir