Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Uluslararası Toplumdan İran Cumhurbaşkanı Reisi için Başsağlığı Mesajları

Uluslararası Toplumdan İran Cumhurbaşkanı Reisi için Başsağlığı Mesajları

haberci haberci -
21 0

Irak

Irak Iran Başbakanı Sudani, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin yaşamını yitirdiği talihsiz uçak kazası sonrasında derin üzüntülerini dile getirerek, taziyelerini iletti. Sudani, İran halkına ve yetkililerine başsağlığı dileklerini iletti ve dayanışma mesajı verdi.

Hamas

Hamas, İran’ın ruhani lideri Ali Hamaney’e ve İran hükümetine başsağlığı mesajları gönderdi. Ölen İranlı liderler, Filistin davasını ve İsrail’e karşı direnişi destekledikleri için övüldü ve İran’ın bu acı kaybı aşacağına inanıldı.

Yemen’deki Husiler

Husilerin lideri, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin ailelerine, İran halkına ve yönetimine başsağlığı dileyerek, sabır ve teselli temennisinde bulundu. Husiler, İran halkının liderlerine olan bağlılığını vurgulayarak Allah’a sığınma inancını dile getirdi.

Katar Emiri Es-Sani

Katar Emiri, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin hayatını kaybettiği kaza nedeniyle İran hükümetine ve halkına başsağlığı dileklerini iletti. Es-Sani, Yüce Allah’tan merhamet ve mağfiret diledi ve ailelere sabır temennisinde bulundu.

Pakistan

Pakistan Başbakanı Şerif, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve diğerlerinin ölümü üzerine Pakistan halkı adına başsağlığı mesajı yayınladı. Pakistan, İran ulusuna en derin taziyelerini sundu ve İran’la dayanışma içinde olduğunu belirtti. Ülke, Reisi ve beraberindekiler için yas ilan ederek saygılarını gösterecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir