Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. UNRWA: Gazze’de İnsani Felaket Kapıda

UNRWA: Gazze’de İnsani Felaket Kapıda

haberci haberci -
14 0

UNRWA: Altyapı Sorunları Nedeniyle Gazze’de Acil Durum

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), Gazze Şeridi’ndeki kanalizasyon ve altyapı sorunları nedeniyle ciddi bir tehlikenin söz konusu olduğunu açıkladı. Bu durum, kişisel temizlik ve içme suyunda deniz suyunun kullanılmasına bile zorunluluk getiriyor.

UNRWA: Filistinli Çocuklar Zorluklarla Karşı Karşıya

UNRWA’nın açıklamasında, Gazze’de yaşayan Filistinli çocukların günlük hayatta karşılaştığı zorluklara da vurgu yapıldı. Çocukların gıda ve su taşımak için günde 6 ila 8 saat harcadığı, genellikle uzak mesafelerden ağır yükler taşıdığı belirtildi.

UNRWA: Gazze’de Ateşkes İlan Edilmeli

UNRWA, Gazze’de derhal ateşkes ilan edilmesi çağrısında bulundu. İsrail’in sivil yerleşim yerlerini, hastaneleri, okulları ve barınakları hedef alan saldırılarına devam etmesi ve insani yardımların girişini engellemesi nedeniyle 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi’nde büyük bir insani felaket yaşanmaktadır.

BM ve diğer uluslararası kuruluşlar, Gazze’deki hastanelerin hizmet dışı kaldığı, tıbbi malzemelerin eksikliği, açlık, susuzluk ve hijyen malzemelerinin yetersizliği nedeniyle Gazze’de ateşkes ilan edilmesi ve insani yardımların artırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. İsrail’in 17 yıldır uyguladığı kuşatma sonucunda Gazze’de açlığın yaygın olduğu belirtiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir