Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Venezuela ve Türkiye Arasında Yatırım Anlaşması İmzalandı

Venezuela ve Türkiye Arasında Yatırım Anlaşması İmzalandı

haberci haberci -
17 0

Nicolas Maduro, Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi’ni Programına Davet Etti

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, haftalık olarak düzenlenen “Maduro ile daha fazla” programında Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu’nu ağırladı.

Ekonomik İlişkilerin Güçlenmesi İçin Önemli Bir Adım Atıldı

Cumhurbaşkanı Maduro, Türkiye ile Venezuela arasında imzalanan ‘Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması’nı onay belgesiyle resmen imzaladı. Bu adımın, ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Venezuela ve Türkiye Arasındaki İşbirliği Artıyor

Büyükelçi Karamanoğlu, imzalanan belgenin Türkiye ve Venezuela arasındaki kardeşlik ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde büyük önem taşıdığını vurgulayarak, iki ülke arasındaki işbirliğinin artacağını ifade etti.

Anlaşmanın Geleceği Parlak

Karşılıklı güvene dayanan ekonomik ilişkilerin, Venezuela’nın geleceğine katkı sağlayacağını belirten Karamanoğlu, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek etkinliklerle işbirliğinin daha da artacağını dile getirdi.

Anlaşma, 2023’te İstanbul’da Başlayan Sürecin Sonucu

Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil’in Türkiye ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından 2023 yılında İstanbul’da imzalanmıştı. Şimdi ise anlaşmanın yürürlüğe girmesi için son aşamaya gelindi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir