Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YKS Sonuçları Açıklanma Tarihi ve Tercihler Hakkında Bilgiler

YKS Sonuçları Açıklanma Tarihi ve Tercihler Hakkında Bilgiler

haberci haberci -
26 0

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi 17 Temmuz 2024 Çarşamba olarak belirledi. Sınav sonuçları, 3 milyon 36 bin 945 adayın merakla beklediği bilgiler arasında yer alıyor.

Tercihler Ne Zaman Başlayacak?

ÖSYM, tercihler için henüz resmi bir tarih açıklamadı ancak geçtiğimiz yıllarda sonuçların açıklandığı tarihten yaklaşık bir hafta sonra tercihlerin başladığı biliniyor. Geçen yıl sonuçlar 20 Temmuz’da açıklanmış, tercihler ise 27 Temmuz’da başlamıştı. 2024 yılında da benzer bir süreç bekleniyor.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden öğrenebileceklerdir. ÖSYM’nin internet sayfasındaki duyurular adaylar için tebliğ niteliğindedir.

YKS Soru ve Cevapları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirilmiş ve böylece YKS’nin tüm oturumları tamamlanmıştır. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlanmış olup, adaylar ÖSYM internet sitesinden cevap anahtarlarına erişebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir