Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: “Türkiye ve Suriye Arasında Normalleşme Yönünde Adımlar Atılmalı”

YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: “Türkiye ve Suriye Arasında Normalleşme Yönünde Adımlar Atılmalı”

haberci haberci -
17 0

Yeniden Refah Partisi (YRP) MYK Toplantısından Açıklamalar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan liderliğinde düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Normalleşme ve Destek

Kılıç, Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye Cumhuriyeti ile Suriye Devleti arasındaki normalleşme sürecine destek verdiklerini belirterek, “İki ülke arasında düşmanca yaklaşımların sebeplerini anlamak mümkün değil. Suriye’deki istikrarsızlık ve iç savaş, Türkiye’yi de etkilemiştir.” ifadelerini kullandı.

Sığınmacı ve Demografik Etkiler

Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalanların sığınağının Türkiye olduğunu vurgulayan Kılıç, Türkiye’nin bu süreçte maddi ve manevi olarak büyük fedakarlıkta bulunduğunu dile getirdi. Demografik yapıların bozulduğunu belirten Kılıç, bu durumun Türkiye, Suriye ve Irak için önemli bir sorun olduğunu vurguladı.

Normalleşme ve Barış İklimi

Suat Kılıç, Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları doğrultusunda Türkiye ile Suriye arasında atılacak adımlara Yeniden Refah Partisi olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Türkiye ve Suriye’nin tarihten gelen dostane ilişkilerine vurgu yaparak, bölgedeki düşmanların etkisiz hale gelmesi için normalleşme ve barış sürecinin önemine işaret etti. Suriye’deki vatandaşların onurlu bir şekilde geri dönüşlerine olanak tanınması gerektiğini belirten Kılıç, Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin yeniden dostluk temelinde ilerlemesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir