Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Esnaf Odası Başkanı Palandöken’den Kurban Bayramı Alışverişleri Değerlendirmesi

Esnaf Odası Başkanı Palandöken’den Kurban Bayramı Alışverişleri Değerlendirmesi

haberci haberci -
15 0

Esnaf Odası Başkanı Palandöken, Kurban Bayramı Alışverişlerini Değerlendirdi

Esnaf Odası Başkanı Palandöken, Kurban Bayramı alışverişlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Palandöken, bayram tatilinin 9 gün olduğunu hatırlatarak, “Bayramın, karne tatiline ve yaz sezonuna denk gelmesiyle berberden kuaföre, konfeksiyoncudan ayakkabıcıya, pastacıdan taksiciye kadar 415 meslek dalında hizmet veren tüm esnafımızda hareketlilik var.” ifadesini kullandı.

Bayram Alışverişlerinde Beklenen Hareketlilik

Palandöken, bayram alışverişleri ve seyahatlere yönelik bilet satışlarıyla piyasada hareketliliğin başladığına dikkat çekerek, “Bu yıl sadece kesilecek kurbanlıklar için 110 milyar liralık gelir tahmin ediliyor. Çocukların karne hediyeleri, bayram ziyaretleri için yapılan alışverişler hem de tatil ve memlekete gitme planları kuranların eksiklerini gidererek esnafımızdan yaptıkları alışverişlerle bu bayram piyasaya 150-200 milyar lira para girmesi bekleniyor.” dedi.

Sahte Para Uyarısı

Kurban pazarlarında ve çarşı alışverişlerinde sahte paraya karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Palandöken, paraların ayrıntılarının iyi bilinmesi gerektiğini belirtti. Esnaf Odası Başkanı, bu süreçte kolluk kuvvetlerinin sayısının artırılması, kurban pazarlarında para sayma ve para kontrol makinesi bulundurulması önerisinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir